Solicitarea informațiilor de interes public, altele decât cele prevăzute să fie comunicate din oficiu, se poate face în scris la adresa poștală : Deva - 330025, str. 1 Decembrie nr. 28, județul Hunedoara sau prin intermediul poștei electronice la adresa de e-mail:  Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Pentru cererile în scris puteți descărca formularul pentru cerere

În cazul în care o persoană se consideră vătămată în drepturile sale, considerând că i-a fost încălcat dreptul privind accesul la informații de interes public poate depune o reclamație administrativă la președintele Consiliului Județean Hunedoara, în termen de 30 de zile de la data luării la cunoștință a refuzului explicit sau tacit al angajaților instituției.

În acest sens puteți descărca formularul pentru reclamație administrativă.